Detox, oczyszczanie organizmu

Od jakiegoś czasu, pochłonął mnie temat diet, zdrowego odżywania, a ostatnio także oczyszczania swojego organizmu z toksyn, w pewnym aspekcie, ta właśnie wiedza ma mi pomóc w zmianie swoich nawyków żywieniowych i nie tylko. 
Słyszałam o wielu metodach oczyszczania, od różnych płukanek wodą, co gorsza odbytu, po tabletki przeczyszczająco 'oczyszczające' oraz głodówki, ale w końcu dotarłam do mniej drastycznych metod,a więc po prostu do oczyszczającej organizm, oraz jelita diety.


Jedzenie pomagające w oczyszczaniu organizmu:

 • całe warzywa
 • brązowy ryż, ziarna bez glutenu
 • stevia (roślina 300 razy słodsza od cukru) szczególnie dla tych którzy nie potrafią żyć bez cukru
 • fasola, soczewica
 • zielona herbata, yerba mate (szczególnie o yerba mate słyszałam wiele dobrych opini, osobiście sama jeszcze nie spróbowałam)
 • dzikie ryby, kurczak i indyk organiczny
 • orzechy, nasiona (szczególnie migdały, orzechy laskowe,włoskie,nerkowca,makadama)
 • awokado i kokos
 • całe owoce i jagody
 • Siemię lniane :niezbędne podczas detoksu, pełne kwasów Omega-3, błonnika i lignanów działających jak szczotki wymiatające z organizmu wszystko to, czego chcemy się jak najszybciej pozbyć. Badania wykazują, że spożywanie siemienia jest wskazane także z uwagi na ochronę antyradiacyjną, a jak wiadomo szkodliwego promieniowania wokół nas nie brakuje. Pamiętaj, aby siemię mielić zawsze bezpośrednio bez spożyciem (np. w młynku do kawy), Nie kupuj zmielonego, odtłuszczonego siemienia, ponieważ nie będzie ono miało tej mocy oczyszczającej co świeżo mielone. Siemię lniane poprawia także zdrowie i urodę

Produkty, których musisz unikać podczas odtruwania organizmu:

 • nabiał
 • gluten
 • cukier
 • soja
 • kawy, napoje gazowane, alkohol
 • wołowina, wieprzowina
 • kukurydza
 • pomidory, bakłażany, papryka, ziemniaki, bataty, słodkie ziemniaki
 • banany, truskawki, pomarańcze, winogrona

No i tu rozpoczyna się mój problem: UWIELBIAM pomidory, w każdej możliwej postaci, na kanapkach, zupach, w sokach, jem je niemalże codziennie, nie wspominając o pomarańczach i bananach, które bardzo często używam w koktajlach po treningu.

Oprócz jedzenie świeżej, organicznej żywności, są też dodatkowe produkty, których jedzenie pomoże Ci w oczyszczeniu organizmu i przywróceniu poprawnego funkcjonowania. Cytryny, oliwa z oliwek, olej kokosowy i ocet jabłkowy mogą pomóc pozbyć się z organizmu szkodliwych i toksycznych substancji.

Szczerze zamiast kawy polecam pić rano wodę z cytryną i łyżką miodu ! Pobudza lepiej niż kawa i oczyszcza organizm z toksyn !
Na pewno i na mnie przyjdzie czas kiedy po prostu poświęce swoje zwyczaje i poddam się tej diecie, aktualnie postawiłam po prostu na zdrową, zróżnicowaną dietę, bez odmawiania sobie raz na jakiś czas jakiejś słodyczy, co ważne staram się rzeźbić swoje ciało, jestem ciągle w ruchu a więc mój organizm potrzebuje więcej kalorii, niż mogłaby mi zapewnić ta właśnie dieta, ale niedługo lato, myślę, że w czasie wakacyjnego 'wypoczynku' będę mogła tego sprobować ! :)


Jeżeli zainteresowała was ta dieta, to bardzo dużo przydatnych informacji na temat tego co powinnyście, a czego nie powinnyście jeść znajdziecie na Alejandro Junger „Clean”, a także w internecie.

Pamiętajmy również o tym, że fizyczne ćwiczenie także mogą być traktowane jak detoks:

''– Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia prowadzą do odnowy DNA i utrzymują je w lepszym stanie. To prawdopodobnie przekłada się na młodszy wygląd – zauważa Jim McKenna, profesor w dziedzinie aktywności fizycznej i zdrowia z Leeds Metropolitan University. Badania wykazały, że komórki ludzi aktywnych fizycznie są w stanie lepiej chronić DNA przed uszkodzeniem.''

noo i małe źródło z onet.pl, ale myślę, że warto przeczytać ! :)Oczyszczanie ruchem w pięciu krokach
 1. Zacznij od codziennych spacerów Ćwiczenia aerobowe to najlepsza droga do zdrowych, czystych komórek. Na początek wystarczy od 10 do 15 tys. tysięcy kroków dziennie.

 2. Polub wzniesienia Im bardziej intensywny rodzaj ćwiczeń, tym lepiej. Zmień trasę spaceru na bardziej górzystą: spacer lub bieg po nierównościach zwiększa wysiłek o co najmniej pięć procent.

 3. Biegaj/spaceruj 30 minut dziennie Jeżeli będziesz to robić od dwóch do czterech razy w tygodniu, są duże szanse, że twoje komórki staną się mistrzami w samooczyszczaniu. Badania wykazały, że regularne 30-minutowe przebieżki/spacery zwiększają autofagię w komórkach o 50 proc.

 4. Biegaj 50-80 minut raz w tygodniu Eksperci uważają, że pojedynczy bieg długodystansowy może pobudzić odnowę organizmu. W zeszłym roku na łamach “Journal of Physiological Biochemistry Experts” napisano, że 50-minutowy bieg dobroczynnie wpłynął na myszy.  BethLevine wykazała, że 80-minutowy bieg przynosi większe korzyści zdrowotne niż krótkie przebieżki.

 5. Spróbuj swoich sił w maratonie Im dalej pobiegniesz, tym bardziej zmobilizujesz komórki do procesu samooczyszczania. W badaniu opublikowanym w zeszłym roku uczeni z Belgii przyjrzeli się małej grupie biegaczy uczestniczących w wyścigu na 200 km. Badanie mięśni przed i po wyczynie pokazało, że niewątpliwie długotrwały wysiłek wywołał w organizmie silną autofagię.

w NAJBLIŻSZYM CZASIE na moim blogu będziecie mogli korzystać z kilkunastu przepisów do tkz: oczyszania organizmu
z teraz czas na treninig ! 
Buuuzia ;)*

Share this:

ABOUT THE AUTHOR

Witajcie kochani, o to cała ja. Na moim blogu odnajdziecie posty na temat mody i urody, które wspomagą was w waszym codziennym życiu. Miłej lektury :)

0 comment:

Prześlij komentarz

szczere słowa krytyki i konstruktywna opinia mile widziana :)