Pies najlepszym przyjacielem człowiekaO najpiękniejszych przyjaźniach ze zwierzętami czytałam w porywających książkach, oglądałam je w czułostkowych filmach, łza potrafiła się zakręcić na myśl tak pięknego obrazu i oddania. Niedowierzałam w ten obraz tak samo jak w to, że w wigilie kochające zwierze odezwie się do nas ludzkim głosem...
Nie, nie chce wam przekazać, że mój pies właśnie powiedział co o mnie myśli (oj lepiej nie!), chociaż czasem mam nadzieję, że postawi mnie do pionu.

Chciałam napisać, że naprawdę uwierzyłam i zobaczyłam tą przyjaźń szczególnie przez ostatnie dni. Jak to mówią Twój (czasami nie tylko Twój) pies zna Twoje uczucia, Twoje zamiary a czasami nawet słyszy Twoje myśli. Mój od kilku dni nie odstępuje mnie na krok. 

Ona (takie małe grube suczydło) nie zrozumie gdy powiem jej, że muszę być sama, będzie siedzieć pod drzwami mojego pokoju dopóki mama nie zlituje się i jej nie wpuści, słucha wytrwale mojego skamlenia i monologów. Ponurej muzyki i akceptuje gapienie sie na ściany i sufit. Kiedy siedze na podłodze i udaje, że pochałaniam widzę do której nawet nie chce mi się zajrzeć, położy się na kolanie i wpatruje we mnie tymi tkliwymi ślepiami. 

Jest jedynym przedstawicielem półci żeńskiem który cieszy się na określenie: 'Chodź tu moja gruba kulko'. 

Kiedy nie moge spać w ciemności, w półśnie szukam ręką 'ratunku' a ona podaje mi swój łepek jak na tacy, bym wiedziała, ze ona tu jest i nie zamierza stąd odejść, bo lubi moje łożko, lubi moją pościel i lubi moje ciepło. 


Dla tych wszytskich którzy mają takie małe bądź duże stworzonka, lub chcieliby je mieć, miłość którą dajecie swojemu zwierzęciu, ono zawsze odda wam je ze zdwojoną siłą. 


Poznajcie Maję ! 


K.

Share this:

ABOUT THE AUTHOR

Witajcie kochani, o to cała ja. Na moim blogu odnajdziecie posty na temat mody i urody, które wspomagą was w waszym codziennym życiu. Miłej lektury :)

2 comment:

  1. Przez 14 lat miałam swoją ukochaną suczkę, Dorę. Była nie tylko cudownym przyjacielem, ale również pełnoprawnym członkiem rodziny:) Słodka ta Maja;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja malutka też nie odstępuje mnie na krok. Nawet jak idę się kąpać to musi być ze mną w łazience albo leży pod nią :) Prawda jest taka, że człowiek Cię zdradzi, nakrzyczy, odwróci się czasami kiedy go potrzebujesz, a pies jest cały czas przy Tobie :)
    Dziękuję za odwiedziny mojego bloga oraz pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń

szczere słowa krytyki i konstruktywna opinia mile widziana :)